Yasemin Öymez

Semin Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı  A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

Yasemin Öymez, iş sağlığı ve güvenliğinde Kişisel Koruyucu Donanım konusunda sektörün en önde gelen isimlerindendir. 2005 yılı itibariyle ülke çapında özel işletme ve kamu kurumları ile tüm sektörlerde çalışmalar yapmıştır. Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Ders Kitabının yazarıdır. Doğru koruma sınıfında KKD seçimi ve kullanımı üzerine KKD Saha Analizi Metodunu, 8 Bileşenli KKD Programını, 6’lı Seçim Metodunu, 6N Eğitim Modelini ve KKD Yönetim Sistemi ve Entegrasyon Programını geliştirmiştir. Risk Değerlendirmesi ve Yönetiminde FMEA gibi metotları içeren 6 Sigma Yeşil Kuşak sahibidir. Lisanslı bir CFS Mentoru, MLDP yönetim ve liderlik geliştirme koçu ve eğiticidir.

Ekibi ile birlikte, KKD Saha Analizi yaparak doğru koruma sınıflarının teknik hesaplamalar ile tespiti ve raporlanması, tarafsız ve bağımsız teknik şartname hazırlığı ve çalışanlarda farkındalık projelerinde mühendislik hizmetleri vermekte, işletmeye özel KKD Programı oluşturarak ülke mevzuatına uygun çalışanlarını korumaları ve bütçelerini verimli bir şekilde kullanmalarını sağlamaktadır. Organizasyonlarda KKD konuşmacısı olarak yer almakta, KKD mevzuatı, seçimi ve kullanım eğitimleri vermektedir. Toplum sağlığına, eğitime, sosyal ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunacak sosyal sorumluluk projelerine ve eğitimlerine gönüllülük esası ile katılmaktadır. Kadın girişimciler, şehit yakını, gazi ve engelliler, kadın tarım çalışanları için kurumsal sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.

Üreticilere, ulusal ve uluslararası mevzuata uygun, CE işaretine sahip ürün üretmeleri için destek olmaktadır. Güçlü saha satış ve pazarlama tecrübesi ile KKD üretici ve/veya satıcı firmalarına satış ve pazarlama stratejileri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda satış ekiplerine müşteri odaklı satış mentorluğu ve MLDP koçluğu yapmaktadır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın “81 İlde 6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Seminerleri”nin KKD konuşmacısıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün ‘İşyerlerinde Güvenli ve Uygun KKD Kullanımı Teşvik Projesi’ne danışmanlık yapmış ve çeşitli sektörel projeler ve oturumlarda KKD ile ilgili konuşmacı ve eğitici olarak görev almıştır.