Funda Demir Doruk

Funda Demir Doruk, 1999 yılında 9 Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000-2001 yılları arasında İskoçya’ da Telford College’ da İngilizce dil eğitimi aldı. 2013 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda farklı kuruluşlarda ve projelerde çalıştı. 2012 Eylül ayından itibaren TEZ MEDİKAL Ortak Sağlık Güvenlik Birimi bünyesine katıldı. Halen İş Güvenliği Uzmanlığı faaliyetlerinden sorumlu Operasyon Direktörlüğü görevini yürütmekte olup ülkemizin önde gelen firmalarında İSG hizmetlerinin verilmesi sürecini yönetmektedir. Bu kapsamda; büyük ölçekli firmalarda İSG Yönetiminin Modellenmesi, İSG hizmetlerinin iyileştirilmesine dönük projeler geliştirilmesi, eğitim ve danışmanlık programlarının tasarımı faaliyetlerini yürütmektedir. Eğitim, denetim, kalite yönetimi, İSG yazılımı geliştirilmesi gibi hizmet kalitesinin yükseltilmesine dönük çalışma ve projelerde aktif olarak rol almıştır. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili düzenlenen bilimsel toplantılarda konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev almıştır.

Ergonomik Risk Analizi Yöntemlerine dair Kasım 2016’da Alman ASER Institut’ den eğitim almış ve ASER Institut danışmanları ile saha çalışmaları yapmıştır. Başta Lojistik, Perakende Mağazacılık, Havacılık, Finans sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar olmak üzere pek çok firmada yapılan Ergonomik Risk Analizi çalışmalarını da yönetmektedir.

Evli ve 1 çocuk annesi olup İstanbul’da yaşamaktadır.