Prof. Dr. Ahmet Fahri Özok
İ.T.Ü. İşletme Fakültesi eski Dekanı ve Türk Ergonomi Derneği'nin kurucusu, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve halen Okan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden.

Vefa Lisesi'ni 1959 yılında birincilikle bitiren Prof. Dr. A. F. Özok, daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi'nde öğrenimine devam etti ve 1964 yılında bu Fakültede öğrenimini tamamladı.

Darmstadt Teknik Üniversitesi'nden kazandığı bir bursla bu üniversitede asistanlık yapan ve Doktora çalışmalarında bulunan Prof. Dr. A.F. Özok, 1969 yılında İ.T.Ü.'ye asistan olarak girdi. Daha sonra İtalya'da Perugia Üniversitesi'nde, Paris VI. Üniversitesi'nde, Amerika Birleşik Devletleri Stanford Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Aynı zamanda, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi, Teorik Matematik Bölümü mezunu da olan Prof. Dr. A.F. Özok’un en büyük kabiliyetlerinden birisi, yabancı dillerle ilgili öğrenim yeteneğidir. Kendisi, İngilizce (Devlet Yabancı Dil Diploması), Fransızca (Alliance Française Dil Diploması), Almanca (Devlet Yabancı Dil Diploması), İtalyanca (İtalyan Kültür Merkezi Diploması) ve İspanyolca bilmektedir.