Catherine Bråkenhielm
İsveçli yasal bir geçmişe sahip olan Catherine Bråkenhielm, uluslararası hukuki konularda, ILO ile 17 yıl dahil olmak üzere uluslararası çalışma standartlarında 25 yılı aşkın akademik ve mesleki deneyime sahiptir. Hem politik hem de yasal bir bakış açısıyla uluslararası çalışma standartları konusundaki geniş bilgi birikimine ve tecrübesine dayanarak  iş güvenliği ve sağlığın uluslararası düzenlemesi ile ilgili stratejik bir vizyon geliştirmede etkili olmuş ve ILO'nun İş Güvenliği ve Sağlığı Konvansiyonu’nun başvurularına ilişkin ILO Uzmanlar Komitesi'nin denetimine hizmet eden ekibin lideri olmuştur.

ILO'dan emekli olduktan sonra, bu stratejik vizyonun uygulanmasına uluslararası danışman olarak katkıda bulunmuştur. 2014 yılında Türkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği'nin iyileştirilmesi için Teknik Yardım projesini yürütmüş ve 2018 yılına kadar Ankara'daki ILO Ofisine uluslararası danışman olarak hizmet vermeye devam etmiştir.PROFESYONEL DENEYİM
ULUSLARARASI ÇALIŞMA OFİSİ, ILO Türkiye Ofisi
İSG için Teknik Şef Danışmanı (14 Ocak - 25 Şubat)
Türkiye'de İSG / AB ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında bir taslak TC projesi geliştirilmesi de dahil olmak üzere Türkiye'de İSG'nin iyileştirilmesi için Teknik Yardım Projesi'ni yönetmiştir.

ULUSLARARASI DANIŞMAN
ILO Bölge Ofisi Beyrut, Lübnan
ILO Ofisi, Cenevre
ITCILO, Turin, İtalya
ILO Türkiye Ofisi (12 Mart - mevcut)
Danışmanlık alanları: Bahreyn'deki Zambiya'da, Paris'teki Ecole Nationale de la Magistrature'de İSG / ISO toplantılarına ve İSG üzerine ISO 45001'in geliştirilmesi konusundaki ILO / ISO tartışmalarına katılım; İSG ve ITICILO strandartları üzerine broşür ve e-temel materyal hazırlanması - Hakemler, Avukatlar ve Hukuk Eğitmenleri için kılavuz dahil olmak üzere - ILO Ofisi, Cenevre; Türkiye'de teknik destek projesi hazırlamak ve bu 2014 projesinin takibine destek olmak.

ULUSLARARASI İŞ OFİSİ
Cenevre, İsviçre (1994 - Aralık 2010)
Koordinatör (06 Ekim - 10 Ara)
Kıdemli Hukuk Görevlisi (Eki 00 - Eylül 06)
Hukuk Görevlisi (Eyl 96 - Eyl 00)
Araştırma görevlisi (Şubat 94 - Ağustos 96)
ILO’nun İş Güvenliği ve Sağlığı Konvansiyonu Sözleşmelerinin uygulanmasının denetlenmesi konusunda ILO Uzmanlar Komitesine hizmet veren ekibin koordinatörü ve lideri. ILO standart belirleme politikası ve faaliyetleri ile önerilen çözümler ve öneriler hakkında yasal ve teknik çalışmalar hazırlamıştır. Uluslararası Çalışma Konferansı ve ILO Yönetim Organı Hukuk Komitesinin teknik komitelerinin sekretaryalarının üyesi olarak katıldı. Çocuk işçiliği, çalışma zamanı ve göçmen işçiler üzerine hedeflenmiş araştırmalar yürüttü.

YABANCI İŞLER İÇİN İSVEÇ BAKANLIĞI - TİCARET MÜDÜRLÜĞÜ
Stockholm, İsveç (1989-1992)
Hukuk Danışmanı
Avrupa Ekonomik Alanı (AÇA) anlaşması müzakereleri bağlamında Bakanlığa danışmanlık; yasal sorunların çözümü için hazırlanan raporlar ve önerilerden sorumluydu ve İsveç'te EFTA'nın Cenevre'deki Hukuk Uzmanları Grubu'na katılmıştır. Roma Antlaşması'nın İsveççe tercümesinin gözden geçirilmesi ve AÇA ile ilgili Topluluk mevzuatının İsveççe'ye çevrilmesi sürecinde yardımcı olan komite başkanlığı da dahil olmak üzere AÇA müzakereleri ile ilgili bilgi yapısında çeşitli görevler üstlendi.

SVEA HOVRİT (SVEA MAHKEMESİ)
Stockholm, İsveç (1988-1989)
Hovrättsfiskal (Küçük hakem)
Yürütülen mahkeme işlemleri, araştırmalar, yargıya temyiz başvurularında, onların tasarımlarında ve sunumlarında bulunulmuştur.

İRAN-AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
Haag, Hollanda (1984-1988)
Yasal Asistan
Oda Başkanı'na yardım etti: 250 büyük iddianın idaresinde bulundu; duruşmalara ve müzakerelere hazırlık ve katılım aşamalarında bulundu; tahkim prosedürü, özel ve uluslararası sözleşmelerin ve anlaşmaların yorumlanması, kırılan ticari sözleşmelere ilişkin tazminatların değerlendirilmesi ve tazminat ilkeleri gibi konuları kapsayan on beş ödülü araştırmış ve hazırlamıştır.

SIDLEY & AUSTIN & NAGUİB İÇİN ULUSLARARASI DANIŞMA
Kahire, Mısır Arap Cumhuriyeti (1982-1984)
Yerleşik Ortak
Mısır'da yabancı yatırımın yasal yönleri konusunda danışmanlık hizmeti vermiş; kurumsal işlemler için sözleşmeleri ve belgeleri hazırlamış; Paris'te bir ICC tahkim için hazırlanmıştır.

STOCKHOLMS TINGSRİT (STOCKHOLM CITY COURT)
Stockholm, İsveç (1975-1979)
Tingsnotarie (Mahkeme katibi)
Mahkeme duruşmaları için davaların araştırması ve hazırlanmasını idare etmiştir.

DİĞER MESLEKİ DENEYİM
ILO'daki çalışmamla ilgili olarak Saint Lucia, Gana ve Moğolistan dahil olmak üzere birçok ülkeye resmi görevlerimi gerçekleştirdim; Uluslararası konferanslarda ve Batı Hint Okyanusu, Lund Üniversitesi, İsveç ve Uluslararası Cenevre ve Gelişim Araştırmaları Enstitüsü, Cenevre, İsviçre dahil olmak üzere üniversitelerde dersler verdim.

EĞİTİM
Yasal SERTİFİKA DÜZEYLERİ SÜPERLÜMANLARI (1980)
Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü, Cenevre, İsviçre (IUHEI)
(Uluslararası Kamu Hukuku, Uluslararası Ekonomi ve Siyasi Tarih.)

HUKUK LİSANSI (1975)
Stockholm Üniversitesi, İsveç

DİĞER LİSANS DERECESİ (1977)
Siyaset Bilimi, Fransızca ve İngilizce
Stockholm Üniversitesi, İsveç

DİLLER
Ana dil İsveççe
Yabancı Diller
İngilizce - işlevsel olarak anadil seviyede
Fransızca - tam akıcılık (1999 yılında UNESCO sertifikası)
Almanca - temel anlama
Hollandaca - temel anlama
Arapça - temel kavramlar

KİŞİSEL
Norrköping, İsveç, 29 Mayıs 1949'da doğdu. Boşandı, üç çocuğu var (81, 92 ve 90 doğumlu). İsveç vatandaşı doğumdan bu yana ve İsviçre vatandaşı olarak vatandaşlaştırıldı. Ekim 2013'ten beri İsveç'te ikamet ediyor.