Afrooz Moatari-Kazerouni
Dhillon School of Business, Lethbridge Üniversitesi, AB, Kanada

Afrooz Moatari-Kazerouni, Kanada, Lethbridge Üniversitesi'nden Dhillon School of Business'da profesördür. Ondan önce New York'taki Adelphi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde öğretim üyesiydi. Mühendislik Yönetimi alanında bilgi birikimine sahip, Endüstri Mühendisliği dalında doktorasını Kanada Polytechnique Montreal'den, yüksek lisansını ise Danimarka Teknik Üniversitesi'nden İmalat Mühendisliği alanında almıştır.

McGill Üniversitesinde Yönetim ve Teknoloji dalında ve Kanada'daki Montreal Üniversitesi’nde (UQAM) iki doktora sonrası açlışmasını tamamladı.

Araştırma alanları, tedarik zinciri ve operasyon yönetimi üzerine odaklanmaktadır; süreç iyileştirmeleri, iş sağlığı ve güvenliği, tesis planlarının oluşturulması ve tasarımı, izleme sistemleri ile yeni ürün geliştirme süreçlerinin modellenmesi gibi konu alanlarında pratik yapmaktadır. Sağlık hizmetleri ortamlarında farklı danışmanlık projelerinde çalıştı ve Kanada ve ABD'deki hastanelerle işbirliği yaptı. Ayrıca Kanada ve Danimarka'da telekomünikasyon ve havacılık alanında imalat sanayileri ile çalışma tecrübesine sahiptir.