Teknik Turlar

 • » İstanbul 3. Havalimanı  İGA; İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşaatını gerçekleştirmek ve 25 yıl boyunca işletmesini yapmak üzere 7 Ekim 2013 tarihinde kurulmuştur. Dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşa edilmesi ve işletilmesini Cengiz-MAPA-Limak-Kolin-Kalyon Ortak Girişim Grubu’na ihale etmesi ile başlamıştır. İstanbul’un Karadeniz kıyısında, 76.5 milyon m² alanda yatırıma başlanan, 1,400,000 m²’lik ana yolcu terminali, 6 bağımsız pisti ve toplamda 3,500,000 m²’yi aşan inşaat alanı ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesi ile proje dünyayı uçurmayı hedeflemektedir.

  Tamamlandığında dünyanın “sıfırdan yapılan” en büyük havalimanı unvanına sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk fazı 29 Ekim 2018 tarihinde açılacaktır. Bugün itibariyle itibariyle 3.500’ü beyaz yaka olmak üzere yaklaşık 36.000 çalışan İstanbul Yeni Havalimanı’nda görev almaktadır.

  Dünyanın en büyük havacılık merkezi projelerinden biri olarak kabul gören ve Türkiye’nin uluslararası havacılık sektöründeki rolünü zirveye taşıyacak olan İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul ve Türkiye için büyük bir geçit olacaktır.

   

 • » Betek Boya Kimya ve Sanayi A.Ş.


  Ülkemizin her konuda dünyadaki en iyi örnekleri ve uygulamaları hak ettiğine inanan Betek, 1988’deki kuruluşunun ardından boya ve  yalıtım sektöründe ulaştığı lider konumunu her yıl geliştirerek sürdürmektedir. Ülkemizin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde (İSO 500) 98. sırada yer alan; Filli Boya, Fawori, Alligator, Alsecco ve Capatect markalarını bünyesinde bulunduran Betek; çevre, enerji verimliliği, sürdürülebilirlik politikaları ve projeleriyle ülkemiz gelişimine katkı sağlamaya devam etmektedir.

   

 • » Bıçakçılar Tıbbi Cihazlar A.Ş.

  1959 yılından bu yana sağlık sektörüne hizmet veren Bıçakcılar, Türkiyenin önde gelen tıbbi cihaz üreticisidir. Bıçakcılar, kalite güvence sisteminin EN ISO 9001 ve EN ISO 13485 standartlarına uygunluğu ile birlikte Avrupa Birliği ülkelerinde sağlık ürünlerinin ithal ve kullanım izni olan CE Markası kullanım yetkisine de sahiptir. “Her Cihaz Sıhhatiniz İçin” prensibiyle yola çıkan Bıçakcılar, üretimde odak noktasını hasta sağlığı üzerine kurmuştur ve bu yolda, 800’ü aşkın çalışanı ile küresel büyümeye devam ederken, hızla değişen sağlık sektörüne, 2020 inovasyon stratejileri ile etkin faydalar sunmaya hazırdır. 

   

 • » BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş.


  BSH Grubu 43 fabrikasında ürettiği inovatif beyaz eşya aletlerini 48 ülkedeki 80 şirketi aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyor. Bu 43 fabrikadan en büyüğü ise Çerkezköy, Tekirdağ’da bulunuyor. 550.000 m2 alana kurulu Çerkezköy tesisi 6 milyon birim kapasiteye sahip. 2005 yılından bu yana yaptığı 1 milyar Euro yatırımla Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketi konumunda bulunan BSH Türkiye, markaları Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo ile enerji verimliliği ve inovasyonda dünya şampiyonu ürünlerini ülkemizde geliştiriyor, üretiyor ve başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor.

  2014 yılı itibariyle, BSH Grubu Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna, Rusya ve Beyaz Rusya bölgelerinden oluşan, 1,9 milyar kişinin yaşadığı 89 ülke ve 8 üretim tesisinin sorumluluğunu BSH Türkiye’ye verdi. BSH Ev Aletleri A.Ş.’nin sorumlu olduğu bölgede 8.000 BSH çalışanı, 6 iştirak ve 2 temsilcilik ofisi bulunuyor.

  Her gün 3 patentli buluşa imza atan BSH Ev Aletleri için inovasyon, teknolojiyi yaratma sürecinin vazgeçilmez bir parçası… Bu doğrultuda 2008 yılındaki yasal düzenleme çerçevesinde Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezi sertifikasına sahip olan BSH Türkiye, ülkemizde geliştirdiği patentli teknolojilere sahip inovatif ürünleri dünya pazarlarına ihraç ediyor. Son 10 yılda Ar-Ge mühendisi sayısını %488 arttıran BSH Ev Aletleri, dünya şampiyonu ürünler yaratacak Ar-Ge ve üretim çalışmaları ile sektörün geleceğini şekillendiriyor.

  BSH Servis, Bosch, Siemens, Gaggenau ve Profilo markalı Ev Aletlerine yönelik satış öncesi ve sonrasında keşif, montaj, bakım/onarım, ek garanti ve aksesuar satış hizmetlerini sunmaktadır. Tecrübeli ekibi, güçlü teknolojik altyapısı ve müşteri odaklı profesyonel uygulamaları ile bayi ve tüketicilerin talep ve beklentilerini yerine getiren BSH Servis, Türkiye geneline yayılmış 4 Bölge Müdürlüğü, 8 Fabrika Merkez Servisi ve 360 Yetkili Servisinde görevli 2.500 üzerindeki çalışan ile sektörde öncü ve örnek konumundadır.

 • » Honda Türkiye A.Ş.  Honda binek otomobillerinin üretim, ithalat ve pazarlaması ile Honda motosikletlerinin ithalat ve pazarlamasından sorumlu Honda Türkiye, 1992 yılında %50 - %50 ortaklıkla Anadolu Honda Otomobilcilik A.Ş. adı altında kuruldu. 

  1996´da Gebze Şekerpınar’da temeli atılan Honda Türkiye Fabrikası’nın inşaatı 14 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı ve deneme üretimine geçildi. 1997 yılı sonundan itibaren Honda’nın Civic modelinin seri üretimine başlayan şirket Ocak 2003 tarihinden itibaren Honda Türkiye A.Ş. olarak %100 Honda Motor Co. sermayesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. 

  Gebze Şekerpınar´da bulunan fabrika, Honda´nın Avrupa´daki ikinci otomobil üretim tesisidir. Honda Gebze fabrikası toplam olarak 369.580 m2 alan üzerine kurulmuştur. Üretim kapasitesi 50.000 olan Gebze fabrikasında Honda Civic Sedan modeli ve yedek parça üretimleri gerçekleşmektedir.

 • » İstanbul Halk Ekmek Un ve Unlu Maddeler Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.  İstanbul Halk Ekmek A.Ş. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, İstanbul halkına daha iyi hizmet vermek, ekmek fiyatlarında aşırı ve haksız uygulamaları önlemede etkin olmak amacıyla kurulmuş bir iştirak şirketi olup, ekmek üretimine ilk kez 26 Ağustos 1978'de başlamıştır. Temel anlayışı; kaliteli, sağlıklı ve uygun fiyatla hizmet sunmaktır.

  İHE A.Ş.; Sultangazi-Cebeci, Eyüp-Edirnekapı ve Kartal-Cevizli semtlerinde bulunan 3 adet fabrikasında üretim çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Halk Ekmek’te çalışan toplam personel sayısı 445 kişidir. Günlük ekmek üretim kapasitesi 1 milyon 800 bin adet olup, İstanbul’un ekmek ihtiyacının % 10-12’sini karşılamakta ve 2.000’den fazla satış noktasında hizmet vermektedir. Halk Ekmek’in ürettiği 58 çeşit ürün içerisinde Çölyak, PKU ve Otizm’liler için üretilen glutensiz ürünler de yer almaktadır. Teknolojiyi sürekli yakından takip eden İHE, halen sektörünün öncüsü olarak görevini başarıyla yürütmektedir.

  Halk Ekmek, üç işletmesinde de TS-EN-ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve TS-EN-ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarına uygun olarak gerçekleştirdiği kaliteyi iyileştirme çalışmalarını sürdürdüğünü ve hijyenik koşullarda güvenli ürün ürettiğini belgelemeye devam etmektedir. İHE’nin müşterilerin güvenlerini ve memnuniyetlerini sağlamak için “TS OIC/SMIIC 1” Helal Gıda standardına göre üretim yapmaktadır.

  Yine İstanbul Halk Ekmek A.Ş. ulusal ve uluslararası alanlarda birçok ödüller de almıştır.

 • » Sanovel İlaç San. ve Tic. A.Ş.  İlkelerinden ve kaliteden ödün vermeden, Dünya standartlarında üretim yapan Sanovel, Eczacı Erol Toksöz tarafından kurulmuştur. İlaç sektörüne 1976'da Ankara Galenos Ecza Deposu'nu kurarak giren Erol Toksöz, 1982 Yılında Adilna’yı satın aldı. Sanovel’in temellerini ise 1983’de attı. Üretim yolculuğuna 1983 yılında, Şişli'de 5 personel ile başlayan Sanovel, bugün 125 bin metrekare arsa üzerinde, 59 bin metrekare kapalı alana sahip bu modern tesislerde Türk ilaç sektörünü geleceğe taşıyor.

  Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulup, ilaç sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Sanovel, alanında bir taraftan dinamizmi ve gelişmeye açık yapısıyla adından söz ettirirken, diğer taraftan insan kaynakları ve AR-GE çalışmalarına yaptığı yatırımlarla Türk ilaç sektöründe örnek teşkil ediyor. Sanovel İlaç Sanayii’nin İstanbul Silivri Çantaköy’ de 3 Kasım 2001 tarihinde temeli atılan yeni ilaç üretim tesisi, tüm hatlarıyla Nisan 2006 tarihinde üretime başladı. Yeni üretim tesisi; ana üretim ünitesi, sefalosporin üretim ünitesi, arıtma ünitesi, Ar-Ge merkezi, yüksek depo ve sosyal tesisten oluşmaktadır. Üretime başladığı günden itibaren teknoloji ve inovasyon gücünü artıran Sanovel İlaç, 5.Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde, sektörel bazda ilaç sanayii birincisi ve Ar-Ge Merkezleri arasında Fikri Mülkiyet Yetkinliği alanında Türkiye birincisi olma başarısı göstermiştir.

 • » Sedef Gemi İnşaatı A.Ş.  Ürettiği 180’den fazla gemi ile Türkiye’nin lider tersanesi olarak ön plana çıkan Sedef Gemi İnşaatı A.Ş, 1972 yılında kurulmuş olup 01.12.2000 tarihinden itibaren Turkon Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Türkiye’nin alan ve kapasite bakımından en büyük özel işletmesi olan Sedef Tersanesi, 194.000 m² Tuzla yerleşkesi ve 37.000 m² Orhanlı destek alanı olmak üzere toplam 231.000 m² alanda imalat yapmaktadır. Tuzla işletmesinde 50.368 m², Orhanlı destek sahasında ise 11.000 m² kapalı alanı mevcuttur.

  Gemi inşa sürecinde otomobil fabrikalarında yaygın olarak kullanılan iş istasyonu mantığını tersane bünyesinde uygulamayı benimsemiş olan Sedef Tersanesi, yılda 50.000 ton kapasiteye sahip panel hatları, 100.000 ton sac işleme ve 600.000 DWT gemi inşaatı kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük ve en modern özel sektör tersanesidir.

  Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük hacimli kuru havuzuna sahip olan Sedef Tersanesi, 180.000 DWT (Capesize) boyutlarında gemi inşasına, bakımına ve onarımına elverişli olmakla birlikte kuru havuz üzerinde 1.050 ton ağırlığında, rıhtım üzerinde ise 500 ton ağırlığında blok kaldırabilir durumdadır.

  Tuzla bölgesinde mevcut yan sanayi ile birlikte faaliyetlerini yürüten Sedef Tersanesi’nin, yarı ıslak kızak kapasitesi 7500 TEU boyutlarında konteyner gemisi inşasına, bakımına ve onarımına elverişli olmakla birlikte Offshore tipi gemiler ve platformlar da üretebilecek yeterliliğe sahiptir.

  Yakın zamanda, Suudi Arabistan için 2 adet yüzer havuz inşa edilmiştir. Halihazırda, Seaspan Ferries Corporation (SFC) için 2 adet çift yakıtlı feribot ve Karadeniz Holding için çeşitli kapasitelerde elektrik üreten enerji gemilerinin inşası devam etmektedir. Bu enerji gemileri, kullanılan son teknoloji ve çok özel dizaynları sayesinde enerji verimliliği konusunda hassas ve çevre dostu bir alt yapı ile dünyanın birçok ülkesinde şehirlerin enerji ihtiyacını karşılamaktadır.

  Askeri proje yapabilirlik için gerekli belgelere sahip olan Sedef Tersanesi, Türk Donanması için, araç ve personel taşıma kapasitesi, komuta kontrol kabiliyetleri, gündüz ve gece helikopter harekâtı yapma kabiliyeti ve kapsamlı sağlık hizmetleri imkânı ile Türkiye'nin deniz gücünün dünya denizlerinde temsiline katkı sağlayacak olan Havuzlu Çıkarma Gemisi (LPD)’ni inşa etmektedir. Havuzlu Çıkarma Gemisi (LPD), gerektiğinde bünyesinde yer alan tam teşekküllü hastane ve ameliyathane imkânı sayesinde doğal afet yardımı, insani yardım ve mülteci tahliye harekâtları kapsamında tıbbi destek için kullanılabilecek yeterliliktedir.

  ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 sertifikalarına sahip olan Sedef Tersanesi, EN1090-2 EXC4 sertifikası ile yapı çeliği işlerinde de (3.Köprü ayakları bünyemizde imal edilmiştir) öncüdür.

   

 • » Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.


  Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. (IATP:TKT); Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır. Dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden olan marka, müşterilerine 7.500 kişilik uzman ekibiyle; kaliteli ve kapsamlı bakım, onarım, modifikasyon ve rekonfigürasyon hizmetleri sunmaktadır. Ankara ve Aydın’da bakım hangarları bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., operasyonlarını İstanbul’da Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı tesisleri olmak üzere iki kıtada yürütmekte; mühendislik ve bakım faaliyetlerinin yanı sıra komponent bakım - yedek desteği, dizayn, sertifikasyon ve üretim alanlarında birçok uluslararası havayolu şirketine hizmet vermektedir.


 • » Turkcell  Turkcell, mobil ve sabit şebekeleri üzerinden müşterilerine benzersiz dijital servisler, ses, mesajlaşma, data ve IPTV hizmetleri sunan Türkiye’de yerleşik bir dijital operatördür. Turkcell Grup şirketleri Türkiye, Ukrayna, Belarus, Kuzey Kıbrıs, Almanya, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Moldova olmak üzere toplam 9 ülkede faaliyet göstermektedir. 1 Nisan 2016’da LTE servislerinin lansmanını yapan Turkcell, LTE-Advanced ve 3 taşıyıcı birleştirme teknolojilerini kullanarak Türkiye’de 81 ilde hizmet vermektedir. Aralık 2017 itibarıyla, 2G şebekesi ile Türkiye nüfusunun yaklaşık %99,61’unu, 3G şebekesi ile de %97,94’ini kapsamaktadır. Turkcell, evlere kadar saniyede 1 Gbps'e varan hızlarda fiber data erişimi sağlamaktadır. 31 Aralık 2017 itibarıyla, Turkcell’in 2017 geliri 17,6 milyar TL ve aktif büyüklüğü 34,0 milyar TL’dir. Temmuz 2000 yılından bu yana hem NYSE, hem de BIST’te kote olan Turkcell, NYSE’de kote olan tek Türk şirketidir. Daha fazla bilgi için http://www.turkcell.com.tr ’ye başvurabilirsiniz.

    
 
Ana Sayfa               Davet               Fotoğraf Galerisi               Program               Medya               Keşfet               Ulaşım               İletişim
Danışma Ofisi
İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA
E-posta: isgkongresi@csgb.gov.tr


LookUs & Online Makale