Davet

İş kazaları ve meslek hastalıkları, dünyada her yıl milyonlarca çalışanın hayatına mâl olmakta, sağlıklarını ve yaşam standartlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Kazalar ve meslek hastalıkları, ulusal ekonomilerde de büyük boyutlarda kayıplara neden olmaktadır. Çalışanlar için sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı sağlanması ve bu ortamın sürdürülebilir bir nitelik kazanması tüm dünya ülkelerinin ortak hedefidir. Türkiye’nin Başkanlığında 2015 yılında gerçekleştirilen G20 zirvesinin istihdam gündeminde de bu konu önemli bir yer teşkil etmiştir. Bu ortak hedefe, ülkeler arasındaki iş birliğinin yanı sıra bilgi, tecrübe, sistem ve faydalı uygulamaların paylaşımıyla ulaşılacaktır.

Bu amaca yönelik olarak, ülkemizde 2001 yılından itibaren bölgesel konferanslar olarak düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Konferanslarına, 2012 yılında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun yürürlüğe girmesinden sonra, iki yılda bir hayata geçirilecek şekilde Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongre ve Konferansı niteliği kazandırılmıştır. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi, alanında öncü akademisyenler, uzmanlar, ulusal ve uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin katılımıyla 6-9 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul’da organize edilecektir.

Kongrede “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Koordinasyon ve İş Birliği” ana teması altında 31 ana başlıkta iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili konular değerlendirilecektir. Kongre ile eş zamanlı olarak düzenlenecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarında ziyaretçiler, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki yeniliklerle tanışma fırsatı bulacaklardır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2018’de gerçekleştirilecek bu geniş katılımlı büyük organizasyonda sizlere ev sahipliği yapmaktan gurur duymaktadır.

Bu vesileyle, sizleri Kongre oturumlarından yararlanmaya ve iki kıta üzerinde kurulu, dünyadaki tek şehir; İstanbul’u keşfetmeye davet ediyorum.

Jülide SARIEROĞLU
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı

 
 
Ana Sayfa               Davet               Fotoğraf Galerisi               Program               Medya               Keşfet               Ulaşım               İletişim
Danışma Ofisi
İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520 Emek / ANKARA
E-posta: isgkongresi@csgb.gov.tr


LookUs & Online Makale